Jakie firanki sprawdzą się w salonie?

Jakie firanki sprawdzą się w salonie?

Wybór firan do salonu należy dopasować do funkcji, którą mają spełniać, wielkości pomieszczenia i stylu kompozycji. W wypadku, kiedy dzianina ma chronić szybę przed promieniami słonecznymi oraz niepożądanymi spojrzeniami z zewnątrz, odpowiednio dobrać gęsty żakard czy niesamowitą satynę. Do kompletu z roletami idealnie sprawdzą się lekkie, delikatne materiały – organtyna, tiul lub woal. W dużym pomieszczeniu idealnie będą prezentować się firanki we wzory, w małych wnętrzach lepsze są gładkie, błyszczące dzianiny. Jakie firany do salonu ze sklepu internetowego nietylkofiranki.pl?

Czy należałoby mieć firanki w salonie?

Obecnie, kiedy do dyspozycji mamy rozmaitego typu zasłony oraz tworzone z tworzyw syntetycznych rolety zewnętrzne, funkcja firanki została znamiennie zmniejszona. Teraz stosowana jest przede wszystkim jako ozdoba okna w salonie. Należałoby natomiast pamiętać o tym, że nie zawsze wyglądało to w ten sam sposób. Firany znane są już od setek lat. Najpierw natomiast nie były wykorzystywane jako dodatki ozdobne, natomiast spełniały prawie tylko rolę użytkową.

Firany do salonu – jak wybrać?

Dobór firan do salonu należy dostosować do funkcji, jaką mają realizować, wielkości wnętrza oraz stylu aranżacji. W wypadku, jeżeli dzianina ma zabezpieczać szybę przed promieniami słonecznymi i niepożądanymi spojrzeniami z zewnątrz, najlepiej wybrać gęsty żakard lub piękną satynę. Do kompletu z roletami odpowiednio sprawdzą się lekkie, delikatne artykuły – organtyna, tiul czy woal. W dużym pomieszczeniu odpowiednio będą prezentować się firanki we wzory, w niewielkich miejscach lepsze są gładkie, lśniące tkaniny.

Jakie firany do salonu – Scharakteryzuj styl mieszkania

Nim zdecydujemy, jakie firany do salonu dobrać należy pamiętać, że powinny one pasować do stylu mieszkania. W zależności od tego, czy pomieszczenia podtrzymane są w stylu innowacyjnym, przemysłowym lub tradycyjnym, można wybrać dobry rodzaj. W tradycyjnych pomieszczeniach doskonale sprawdzą się firany o standardowych wzorach, które dopełnią kompozycję. Także w innowacyjnych kompozycjach stawia się zwłaszcza na prostotę oraz minimalizm, więc nierzadko firany w stylu innowacyjnym wyróżnia prostota oraz estetyczne kształty.

Dobór dobrego fasonu oraz materiału na firany


Typ dzianiny, z jakiej zrobiona została firanka ma także wpływ na charakter wnętrza. Należy zwrócić specjalną uwagę na fakt, że przeróżne dzianiny mają przeróżne właściwości i to zarówno podczas oczyszczania i normalnego użytkowania. We pomieszczeniach, które są urządzone w stylu minimalistycznym lub nordyckim doskonale prezentują się gładkie, jednobarwne i niezdobione firany. Doskonałym doborem są firany z lekkiego i delikatnego tiulu lub markizety, kiedy jest to dzianina, która się nie gniecie.